Daržiniai špinatai “Red Tabby H” – ankstyvas, atsparus miltligei hibridas. Lapeliai tamsiai žali su rausvu lapkočiu ir gyslomis. Auginamas ankstyvo pavasario ir rudens derliui. Vegetacijos periodas – 30–40 dienų nuo sėjos. Sėjami kovo arba rugsėjo mėnesiais. Hidroponinėse sistemose auginami ištisus metus. Vartojami švieži, tinka perdirbti. Špinatų lapai vertingi dėl juose esančių vitaminų, mineralinių ir kitų organizmui būtinų medžiagų. Sėklos gali būti beicuotos. Jei sėklos beicuotos, beico pavadinimas nurodomas pakelio apačioje.
Neapdoroti špinatai sudaryti iš 91 % vandens, 4 % angliavandenių , 3 % baltymų , juose aptinakamas nežymus kiekis riebalų. 100 g porcijoje, kurioje yra tik 23 kalorijos , špinatai turi didelę maistinę vertę, ypač švieži, šaldyti, virti garuose arba išvirti paprastai. Tai turtingas vitamino A, vitamino C, vitamino K, magnio, mangano, geležies ir folio rūgšties šaltinis (20 % ar daugiau dienos normos, DV) . Špinatai yra saikingas (10–19 % DV) B grupės vitaminų, riboflavino ir vitamino B6, vitamino E, kalcio, kalio ir maistinių skaidulų šaltinis.
100 g špinatų vitamino K yra daugiau nei keturis kartus, nei rekomenduojama paros norma. Dėl šios priežasties asmenims, vartojantiems antikoaguliantą varfariną, kuris slopina vitaminą K, nurodoma kuo mažiau vartoti špinatų (ir kitų tamsiai žalių lapinių daržovių), kad nesumažėtų varfarino poveikis.
Nors špinatuose yra nedidelis geležies ir kalcio kiekis, juose taip pat yra oksalatų, kurie gali slopinti kalcio ir geležies pasisavinimą skrandyje ir plonojoje žarnoje. Virtuose špinatuose yra mažesnis oksalatų kiekis, todėl jų maistinės medžiagos gali būti geriau pasisavinamos.
Verdant špinatus labai sumažėja vitamino C koncentracija, nes kaitinant vitaminas C skaidomas. Folio kiekis taip pat gali sumažėti, nes folio rūgštis linkusi išsiplauti į virimo skystį.
Špinatuose gausu nitratų ir nitritų , kurie gali viršyti saugų kiekį, jei špinatų suvartojama per daug.
Daržiniai špinatai “Red Tabby H”. Sėjimas
Daržiniai špinatai “Red Tabby H” į dirvą sėjami pavasari ir rudenį. Pavasariniam derliui tinkamiausi mėnesiai kovas – gegužė, rudeniniam – rugpjūčio mėnesis.
Sėjant į šiltnamį, tinkamiausi kovo ir balandžio mėnesiai.
Tuo tarpu špinatus auginant hidroponinėje sistemoje, tą daryti galite ištisus metus. Maža to, sistemoje užtikrinsite ir itin tinkamas sąlygas špinatų auginimui ir gausiam jų derliui.
Papildoma informacija apie sėklas
- Sėklų svoris pakuotėje 2 g.
- 1 g. sudaro apie 100 sėklų.
- Dirvoje sėti 30×10 cm atstumu
- Hidroponinėje sistemoje į vieną “vazonėlį” berti keletą sėklų
- Sėjimo laikas, kai sėjama dirvoje – kovo – gegužės mėnesiai
- Šiltnamyje kovo ir balandžio mėnesiai
- Sodinimas hidroponinėje sistemoje – ištisus metus
Atsiliepimai
Atsiliepimų dar nėra.